Podsumowanie zawodów Karkonosze POINT 2023

Za nami pierwsza edycja organizowanych przez Karkonoski Klub Paralotniowy zawodów na celność lądowania ‘Karkonosze Point’!

Choć prognozy nie dawały gwarancji, udało się je przeprowadzić w pierwszym dniu października na Górze Szybowcowej. Niedzielne przedpołudnie ze słabym wiatrem pozwoliło grupie ponad 20 zawodników wykonać dwie kolejki bezpiecznych startów z południowego zbocza góry, co wystarczyło do wyłonienia zwycięzców.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom zawodów i gratulujemy tym, którzy lądując u podnóża góry wykazali się najlepszą celnością. Czołowe miejsca w klasyfikacji końcowej „wyskakali”:
-Miejsce 1: Damian Babicz
-Miejsce 2: Anna Mołdach
-Miejsce 3: Piotr Kowalski
-Miejsce 4: Anna Szatkowska
-Miejsce 5: Rafał Wiaderek


Świetna robota!! To samo można powiedzieć o pracy, którą wykonał Krzysztof „Komórka” Orłowski przygotowując i przeprowadzając zawody. Człowiek orkiestra😊

Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim, dzięki którym niedzielną imprezę udało się przeprowadzić sprawnie, bezpiecznie i … pysznie😊

Z inicjatywy Zarządu zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia Paralotniowego Sudety, niedzielnym zawodom na Górze Szybowcowej towarzyszył piknik, który pozwolił na jeszcze lepszą integrację, nie tylko środowiska paralotniowego. Odwiedziło nas bowiem całkiem sporo okolicznych mieszkańców, którzy skorzystać mogli z przygotowanego przez SPS poczęstunku, ale i z aktywności, również dla najmłodszych. Fantastyczny pomysł, kapitalna atmosfera!

Impreza na Górze Szybowcowej odbyła się dzięki wsparciu Aeroklubu Jeleniogórskiego, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni!


Jeszcze raz wielkie dzięki za wspólną zabawę, fajny czas spędzony blisko natury, lasu (czasem może nawet zbyt blisko niego😊). Do następnego!